امیر سمواتی:

برخورد قاطع با شبکه قاچاق، منجر به افزایش امنیت روانی در سینما خواهد شد

برخورد قاطع با شبکه قاچاق، منجر به افزایش امنیت روانی در سینما خواهد شد

امیر سمواتی با تقدیر از فعالیت گسترده ستاد صیانت از آثار سینمایی و سمعی و بصری گفت: تمام امید مولفین و صاحبان آثار به بازگشت سرمایه در شبکه نمایش خانگی و موج جدید فعالیت ستاد می‌تواند منجر به افزایش امنیت روانی در سینما شود.

امیر سمواتی تهیه‌کننده و پخش‌کننده سینما در گفت‌وگو با روابط عمومی سازمان امور سینمایی،سمعی و بصری در خصوص انهدام باند بزرگ قاچاق محصولات فرهنگی در هفته اخیر اظهار داشت:شنیدن اخباری مانند انهدام باندهای بزرگ قاچاق در شبکه نمایش خانگی، واقعا جای خوشحالی دارد و منجر به ایجاد امید در بدنه سینما شود. تمام چشم امید یک سرمایه‌گذار،تهیه‌کننده و حتی پخش‌کننده به ایجاد فضای امن در سینما است و قطعا استمرار چنین حرکتی منجر به ایجاد فضای روانی امن در بدنه سینما خواهد شد.

وی افزود: اینکه ستاد صیانت در کنار قوه قضائیه و نیروی انتظامی دور جدید مبارزه با قاچاق را شروع کرده‌اند خبر بسیار خوشحال‌ کننده‌ای برای اهالی سینما است چرا که امنیت اقتصادی سینما را تضمین می‌کند اما باید بدانیم هیچکدام از این مجموعه‌ها به تنهایی نمی‌توانند موفق باشند بخصوص با توجه به اینکه شکل قاچاق فیلم و محصولات فرهنگی در حال تغییر است و بیشتر تمرکز شبکه قاچاق بر روی فضای مجازی معطوف شده و همین موضوع نیازمند یک فرهنگ سازی مناسب است و یک عزم جدی را می‌طلبد.

تهیه‌کننده فیلم‌های «نفس عمیق» و «دربند» در پایان خاطرنشان کرد: انهدام باندهای بزرگ قاچاق فیلم می‌تواند باعث امنیت خاطر و در نتیجه ایجاد انگیزه برای سرمایه‌گذاران برای ورود به سینما باشد اما باید توجه داشته باشیم که تنها با شکل فیزیکی قاچاق سی‌دی نباید و این روزها فضای مجازی در حال تبدیل شدن به معضلی جدی برای مولفین و صاحبان آثار سینمایی که امیدوارم در این زمینه نیز اخبار خوبی را شاهد باشیم.

Gallery

Print
کلمات کلیدی:

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دات نت نیوک فارسی