مشکل در «همان تولیدات» است!

مشکل در «همان تولیدات» است!

«سایت‌هایی هستند که فیلم‌ها را بارگذاری می‌کنند و تأکید دارند که دانلود این فیلم‌ها به صورت رایگان خواهد بود، اما هزینه این دانلودها برای مردم گرانتر تمام می‌شود چرا که هزینه ترافیک و حق اشتراک برای این آثار چند برابر راه‌های قانونی است و مردم از این هزینه‌ها بی‌خبرند. مردم باید متوجه این مساله باشند که تهیه فیلم و سریال به صورت قانونی ارزانتر از دانلود همان تولیدات به صورت غیرقانونی خواهد بود.»

 

 این مطالب بخشی از اظهارات مدیر عامل موسسه رسانه های تصویری در نمایشگاه مطبوعات و گفتگو با خبرگزاری مهر است. همین عبارت کوتاه طی روزهای گذشته به بحث و مناقشه در بعضی از منابع خبری تبدیل شده و تعریض هایی بر کلام این مدیر دولتی زده اند. در حالیکه منتقدان برداشت نادرستی از این سخنان داشته و نوشته اند کسانی که سراغ دانلود فیلم می روند، نیازهایشان را از سبد محصولات رسمی شبکه نمایش خانگی تامین نمی کنند و حتی فیلم و سریال های نسبتاً جدید سامانه های رسمی نمایش آنلاین ویدیویی، به دلیل جرح و تعدیل های صورت گرفته، نمی توانند از این دسته مخاطبان دلبری کنند. به زعم این عده، فیلم بین های حرفه ای نسخه اصلی این فیلم ها را در سایت های متفرقه و پرشمار دنبال می کنند و برای آنها یا صرف هزینه اهمیتی ندارد و یا آنکه آنقدر سرشان تو حساب کتاب هست که با خرید بسته های ویژه از اپراتورهای موجود، با کمترین هزینه ممکن به خواسته های خود برسند و فیلم و سریال های مورد علاقه را دنبال کنند ولو آنکه مجبور باشند شب تا سحر برای دانلودعناوین مورد علاقه خواب را بر خود حرام کنند. بطور خلاصه منتقدان مشکل را در «همان تولیداتی» می دانند که دانلود کنندگان به دنبالش نیستند.

 

نکته ای که در سخنان مدیر عامل موسسه رسانه های تصویری مغفول واقع شده است آن است که منظور ایشان آثار و عناوین مجازی بوده است که به محض انتشار عمومی، لینک دانلود آنها در سایت های پرشمار مرجع فیلم و سریال گذارده می شود تا مدیران این سایت ها با خرج از کیسه دیگران، کاربران زیادی را بر سفره دانلود بنشانند.

 

در واقع هشدار این مدیر دولتی آن است که مردم بدانند بدون مصرف حجم اینترنت فقط با پرداخت بهای حق اشتراک دوره ای می توانند آثار عرضه شده در وب سایت ها و اپلیکیشن های مجاز را رایگان تماشا کنند. دغدغه این مدیر را البته باید ناشران اینترنتی و مدیران شرکت های استریمینگ ویدیو بهتر درک کرده و با تبلیغات و اطلاع رسانی لازم، خدمات و تسهیلات پیش بینی شده را به اطلاع مردم برسانند. در این صورت بعضی از سامانه های ویدیوی درخواستی که همزمان در لوای شرکت های تامین اینترنت نیز فعالیت دارند، از این اتهام مبرا می شوند که فروش ترافیک اینترنت ولو با دانلود فیلم و سریال آورده مالی بیشتری برای آنها دارد.

فایل ها برای دانلود

فایل ها برای دانلود

  • 11(.jpg, 607.54 KB) - 1 download(s)

Gallery

Print
کلمات کلیدی:

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دات نت نیوک فارسی