(function() { var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true; ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://' : 'http://') + 'stats.g.doubleclick.net/dc.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s); })();
Get Adobe Flash player

درباره موسسه


 

موسسه رسانه‌های تصویری از سال ۱۳۷۲ کار خود را آغاز نمود. این موسسه در حال حاضر در کنار سایر موسسات خصوصی بزرگترین موسسه فعال در این حوزه می‌باشد.  

تاریخچه موسسه:

 در پاسخ به نیازهای فرهنگی و در راستای ارتقاء و تعالی سلائق و ذائقه عمومی جامعه در زمینه رسانه‌های دیداری و شنیداری، براساس دویست و نود و هشتمین جلسه مورخ بیست و دوم دی ماه ۱۳۷۱ شورای عالی انقلاب فرهنگی، به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ماموریت داده شد تا در جهت مقابله با تهاجم فرهنگی و ارتقاء سطح فرهنگ عمومی ضمن رفع محدودیت فعالیتهای ویدئویی، نظام اجرائی فعالیت‌های سمعی و بصری از جمله تولید، تکثیر برنامه‌های ویدئویی و فروش و اجاره نوارهای تصویری و ویدئویی را طراحی نماید. متعاقب همین مصوبه در کوتاهترین زمان ممکن موسسه رسانه‌های تصویری از سال ۱۳۷۲ کار خود را آغاز نمود.

این موسسه تا سال ۱۳۷۹ به عنوان تنها مرکز مجاز فعال در این عرصه بشمار می‌رفت و در حال حاضر در کنار سایر موسسات خصوصی بزرگترین موسسه فعال در این حوزه می‌باشد

اهداف موسسه

بسط و گسترش صنعت نمايش خانگي و استفاده از رسانه‌هاي سمعی و بصری و محصولات چند رسانه‌ای مختلف با توجه به فناوري روز از طريق تهيه، توليد و تأمين برنامه‌هاي مورد نظر اعم از منابع داخلي يا خارج از كشور، تكثير و توزيع آن برنامه‌ها با ايجاد شبكه‌هاي توزيع، وارد كردن تجهیزات و دانش فني كليه رسانه‌هاي مورد نياز و حمايت و كمك مالي به فعاليت‌هاي سينمايي و سمعي و بصري در چارچوب اهداف و خط‌مشي معاونت امور سينمايي و سمعي و بصري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي.

وظایف موسسه:

 براساس اساسنامه موسسه موضوع فعالیت به قرار زیر می‌باشد:

۱اجراي طرح‌هاي پژوهشي و فرهنگي در زمينه استفاده از رسانه‌هاي دیداری و شنیداری.

۲ارائه كليه خدمات در زمينه تهيه و توليد برنامه‌هاي ويديويي و چند رسانه‌ای.

۳ارائه خدمات در زمينه تأمين، تكثير و توزيع برنامه‌هاي ويديويي و چند رسانه‌ای.

۴ارائه خدمات در زمينه ورود برنامه‌هاي ويدئويي و چند رسانه‌ای از خارج كشور.

۵خريد و فروش برنامه‌هاي ويديويي و چند رسانه‌ای به هر شكل و عنوان از قبيل بيع و صلح و معاوضه وغيره.
۶خريد، ورود و توزيع كليه كالاها و تجهيزات مرتبط با صنايع دیداری و شنیداری (منجمله تجهيزات رايانه‌اي)به كشور.

۷ارائه خدمات فني در زمينه تأسيس و راه‌اندازي رسانه‌هاي تصويري، مراكز توليد, تكثير و عرضه محصولات نمایش خانگی و چند رسانه‌ای.

۸بسترسازي در زمينه توسعه و پيشرفت صنعت نمايش خانگي و محصولات چند رسانه‌ای در كشور.

۹كسب نمايندگي از شركتها و موسسات داخلي و خارجي در حوزه نمايش خانگي و محصولات چند رسانه‌ای.
۱۰همكاري، حمايت و مشاركت با بخش خصوصي در حوزه‌هاي نمايش خانگي و محصولات چند رسانه‌ای.
۱۱انجام و اجراي كليه فعاليت‌های داخلی و خارجی كه به طور مستقيم و غيرمستقيم جهت نيل به اهداف و وظايف مذكور موثر باشد.

 

 


دات نت نیوک فارسی