جزییات اخبار

جایزه جشنواره فیلم‎های ورزشی میلان به ایران رسید
​جایزه بهترین فیلم بخش داستانی سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم های ورزشی میلان ۲۰۱۸ به فیلم «من یک ایرانی‌ام» رسید.

به گزارش فارس، در مراسم اختتامیه سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم‌های ورزشی میلان که شامگاه دوشنبه ۲۸ آبان با حضور امیرمسعود میری سرکنسول ایران، جان کارلو جیوگتی نماینده هیأت دولت ایتالیا در امور ورزش، هنرمندان و پیشکسوتان ورزشی برگزار شد فیلم «من یک ایرانی‌ام» به کارگردانی محمدرضا آهنج و تهیه‌کنندگی احمد نجفی برگزیده شد.

این فیلم با بازی علیرضا حیدری قهرمان اسبق کشتی جهان و المپیک قصه یک کشتی‌گیر ایرانی را روایت می‌کند. احمد نجفی در زمان اکران این فیلم در ایران، نسبت به شیوه اکران فیلمش به شدت اعتراش داشت و مدعی بود در شورای صنفی نمایش مافیا وجود دارد.

جایزه  فیلم «من یک ایرانی‌ام» از سوی فرانکو اسکانی، رئیس فدراسیون جهانی فیلم‌های ورزشی به سیدمجتبی علوی دبیر جشنواره فیلمهای ورزشی ایران اهدا شد.

جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی ایران، نماینده انحصاری فدراسیون جهانی فیلم‌های ورزشی (FICTS) است که با حمایت وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و سازمان صداوسیما و شبکه ورزش برگزار می‌شود. این رویداد در ایران به عنوان مرحله مقدماتی جشنواره فیلم‌های ورزشی به شمار می‌آید و وظیفه انتخاب تولیدات و آثار فیلمسازی ورزشی را برعهده دارد.

مقر فدراسیون جهانی فیلم‌های ورزشی (FICTS) در میلان ایتالیا است که بیش از ۱۱۶ کشور عضو این فدراسیون هستند و ایران جزو مناطق ۱۶ گانه فدراسیون جهانی فیلم‌های ورزشی است. همه ساله در ماه نوامبر جشنواره جهانی فیلم‌های ورزشی با حضور چهره‌های سینمایی و قهرمانان ورزشی از کشورهای مختلف در میلان برگزار می‌شود.

 ​