جزییات اخبار

در روز دوم جشنواره ورزشکاران و سیاستمداران تماشاگر سینماحقیقت شدند
​در دومین روز از جشنواره بین المللی سینما حقیقت پردیس چارسو میزبان شخصیت های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی، فوتبالیست ها و حتی فوتبال دوستان بسیاری بود که هر کدام برای دیدن فیلم مورد علاقه شان به پردیس چارسو آمدند.

به گزارش روابط عمومی دوازدهمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت؛ در این روز سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از بخش های مختلف جشنواره بازدید کرد. حداد عادل برای دیدن فیلم «شرقی» ساخته مسعود طاهری به چارسو آمد و احمد مسجد جامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران ضمن بازدید از بخش های مختلف جشنواره به دیدن فیلم «آبی به رنگ آسمان» ساخته امیر رفیعی نشست. البته این فیلم که درباره تاریخ باشگاه استقبال است مورد توجه بسیاری قرار گرفت و استقلالی ها با حضور خود در سالن جو فوتبالی به تماشای این فیلم دادند. خصوصا اینکه مجتبی جباری و علیرضا اکبرپور هم در سالن حضور داشتند. همایون ارشادی بازیگر سینما هم در جمع استقلالی فیلم را دید و با پرچم آبی آنها عکس گرفت.

مستند «اسرار دریاچه» نیز یکی دیگر از فیلم هایی بود که مورد توجه بسیاری قرار گرفت و گروهی از طبیعت گردها برای تماشای این فیلم به پردیس چارسو آمدند.

فیلم های خارجی هم کم طرفدار نداشت و با استقبال بیشتری نسبت به سال های پیش روبرو شد تاجایی که کاملا سالن ها پر بود.

جعفر صانعی مقدم، قطب الدین صادقی و حبیب ایل بیگی هم از دیگر مهمانان جشنواره بودند.
در این روز انجمن صنفی تهیه کنندگان سینمای مستند ایران اولین آمار فیلم های مورد استقبال تماشاگران را اعلام کردند که فیلم «ورس» رتبه اول را کسب کرد.

نیکولا فیلیبر مستندساز مشهور فرانسوی هم قبل از نمایش فیلم اش «در تمامی لحظات» با تماشاگران صحبت و درباره این فیلم توضیحاتی را داد.​