جزییات اخبار

نگاهی به حاشیه‌های سومین روز از جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت روز شلوغ پردیس چارسو و میزبانی از خانواده ای هندی تبار
​در سومین روز از جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت رکورد تماشاگران شکسته شد و از ساعت ها پیش از اولین سانس، تماشاگران پشت در سالن ها منتظر دیدن فیلم هایشان ایستادند.

به گزارش روابط عمومی دوازدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، روز سه شنبه 20 آذر ماه نه تنها مستندهای خارجی با استقبال چند برابری نسبت به سال های قبل روبرو شدند بلکه فیلم های ایرانی هم به اندازه ای مورد استقبال قرار گرفتند که بسیاری برای دیدن فیلم ها مجبور شدند در فضای خالی سالن ها بایستند.عده ای هم موفق به تماشای فیلم های مورد نظرشان نشدند.

یکی از فیلم هایی که با استقبال بسیار روبرو شد، مستند «میدان جوانان سابق» ساخته مینا اکبری بود. اکبری به واسطه تجربه در حوزه روزنامه نگاری مورد شناخت بسیاری از اهالی رسانه و هنرمندان بود و چهره های زیادی هم برای دیدن فیلم او به چارسو آمده بودند؛ افرادی از طیف های مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و البته هنرمندان  که در میان آنها؛ رخشان بنی اعتماد، فرشته طائر پور، رضا کیانیان، غزل شاکری هم دیده می شدند.
مینا اکبری فیلم خود را به احمدرضا دالوند گرافیست تازه درگذشته که در فیلم او هم حضور داشته؛تقدیم کرد.
البته فیلم های تقدیمی این روز کم نبودند؛ کامران جاهدی کارگردان «سی یار» فیلمش را به رحیم ذبیحی مستند ساز به قتل رسیده و زینب تبریزی کارگردان «تمام چیزهایی که جایشان خالی‌ست» فیلمش را به مهناز علیمردانی یکی از زنان حاضر در فیلم تقدیم کرد.
در این روز فیلم «آن زمستان» ساخته احمد شریف زاده که درباره يک فصل از زندگی آيت‌الله مصباح يزدی است، مورد توجه روحانیون قرار گرفت.
یکی از مهمان ویژه روز سوم جشنواره هم «راگو رای»  بود که به پدر عکاسی هند مشهور است.او که از شاگردان «هنری کارتیه برسون» بوده با فیلم دخترش که مستند پرتره ای درباره او است به جشنواره آمده است. راگو رای با دوربینی که بر گردن داشت، از مهمانان جشنواره فیلم می گرفت و اتفاقا پشت در بسته سالنی ماند که می خواست فیلمش را ببیند.
علیرضا رضاداد و  سید سلیم غفوری مدیر شبکه مستند هم از دیگر مهمانان سومین روز جشنواره بودند.
دوازدهمین دوره از جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» تا ۲۵ آذرماه ۱۳۹۷ به دبیری سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد در پردیس سینمایی چارسو ادامه دارد.​