جزییات اخبار

محمدحسین فرح بخش: صدا و سیما در کنترل قاچاق محصولات فرهنگی نقش موثری دارد
کارگردان و تهیه کننده سینما با اشاره به اینکه برای کنترل قاچاق محصولات فرهنگی باید وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و پلیس فتا با وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی همکاری داشته باشند گفت: صدا و سیما در زمینه کنترل قاچاق محصولات فرهنگی می تواند راهگشا باشد. مردم ب

کارگردان و تهیه کننده سینما با اشاره به اینکه برای کنترل قاچاق محصولات فرهنگی باید وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و پلیس فتا با وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی همکاری داشته باشند گفت: صدا و سیما در زمینه کنترل قاچاق محصولات فرهنگی می تواند راهگشا باشد. مردم باید مطلع شوند که تنها سایت‌های قانونی برای دانلود مجاز هستند.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد صیانت از آثار سینمایی و سمعی و بصری؛ محمدحسین فرح بخش، کارگردان و تهیه کننده سینما درباره وضعیت قاچاق فیلم افزود: در مورد «دی وی دی» در سطح تهران به یک کنترل نسبی رسیده ایم. در حال حاضر مردم هم تا حدودی قوه تشخیص کالای اورجینال و غیر اورجینال را دارند اما در فضای مجازی هنوز این امکان وجود ندارد.

تهیه کننده «خالتور» ادامه داد: در شهر تهران در کنترل «دی وی دی» و «سی دی» خوب عمل کرده ایم و عامل بازدارنده قاچاق محصولات فرهنگی شده ایم و ستاد صیانت از آثار سینمایی و سمعی و بصری برنامه هایی دارد که مقابله با قاچاق را در شهرستان ها دنبال می کند.

فرح بخش توضیح داد: مردم باید بدانند دانلود آثار فرهنگی زمانی مجاز است که از سایت معتبر صورت گیرد و آن سایت حقِ رایت را پرداخت کرده باشد. هر سایت و کانال تلگرامی برای دانلود مجاز نیست.

کارگردان و تهیه کننده سینما بیان کرد: صدا و سیما باید فرهنگ سازی موثری در این زمینه داشته باشد. این سازمان در زمینه کنترل قاچاق محصولات فرهنگی می تواند راهگشا باشد. مردم باید مطلع شوند که تنها سایت هایی برای دانلود مجاز هستند که قانونی باشند و پول آن مستقیم در اختیار تهیه کننده قرار گیرد.

فرح بخش با تاکید بر اینکه قانون مجازات با میزان جرم همسان نیست گفت: قانون مجازات با جرمی که انجام می شود همخوانی ندارد. قانون باید به گونه ای باشد که مجازات با جرم و جنایت برابر باشد. در حال حاضر مجازات به گونه ای است که متخلفان زمانی که می خواهند جرمی انجام دهند ترسی ندارند.

علاقمندان و مخاطبان برای اطلاع از مراکز و سایت‌های مجاز عرضه کننده محصولات سمعی و بصری می توانند به سایت موسسه رسانه‌های تصویری به آدرس rasaneha.org مراجعه نمایند.