جزییات اخبار

مدیرعامل موسسه نمایش خانگی پارس ویدئو: نظارت ویژه بر توزیع فیلم های نمایش خانگی ضروری است
مدیرعامل موسسه نمایش خانگی پارس ویدئو با اشاره به اینکه باید سیاستگذاری دقیقی درباره نحوه توزیع و تهیه محصولات نمایش خانگی وضع شود گفت: تا زمانی که قانون مدونی برای جلوگیری از کپی رایت محصولات فرهنگی وجود نداشته باشد نمی توان با متخلفین این حوزه برخورد کر
​مدیرعامل موسسه نمایش خانگی پارس ویدئو:

نظارت ویژه بر توزیع فیلم های نمایش خانگی ضروری است

 

مدیرعامل موسسه نمایش خانگی پارس ویدئو با اشاره به اینکه باید سیاستگذاری دقیقی درباره نحوه توزیع و تهیه محصولات نمایش خانگی وضع شود گفت: تا زمانی که قانون مدونی برای جلوگیری از کپی رایت محصولات فرهنگی وجود نداشته باشد نمی توان با متخلفین این حوزه برخورد کرد.

به گزارش آنا؛ محمود سلطانی، مدیرعامل موسسه نمایش خانگی پارس ویدئو درباره مقابله با آثار کپی رایت غیرمجاز افزود: ستاد صیانت از آثار سینمایی و سمعی و بصری باید برنامه مشخصی برای مقابله با آثار کپی رایت غیرمجاز داشته باشد، در حال حاضر قانون محکمی برای برخورد با قاچاقیان وجود ندارد به همین دلیل از قانون ترسی ندارند.

وی ادامه داد: متولی مشخصی در این زمینه وجود ندارد که به این موضوع توجه کند. ساماندهی این مساله نیازمند اجرای صحیح است. بخشی از مردم که به دنبال خوراک سالم هستند دسترسی به این نوع محصولات را ندارند. اگر ویدئو رسانه های فعال و قدیمی را که پولشویی ندارند مورد توجه قرار دهیم می توانیم بازار غیر رسمی را کنترل کنیم منافع آن هم مستقیماً برای سینما است یعنی فیلم های ایرانی مجاز به قیمت واقعی عرضه می شوند.

سلطانی افزود: ستاد صیانت نباید فعالیت خود را تنها به مقابله با جمع آوری سی دی ها و دی وی دی های غیرمجاز در سطح بازار بسنده کند. در کشورهای پیشرفته هم بازار غیررسمی وجود دارد اما بازار رسمی آن ها متعلق به صنعت سینما است. به منظور ساماندهی اوضاع این فضا ضرورت دارد مجموعه ای این مسئولیت را بپذیرد و بدون نگاه شخصی بر مبنای یک سیاستگذاری صحیح بازار فیلم غیر رسمی را کنترل کند.

مدیرعامل موسسه نمایش خانگی پارس ویدئو با بیان اینکه نحوه عرضه فیلم های نمایش خانگی مناسب نیست گفت: فیلم های نمایش خانگی با نازل ترین شکل ممکن توزیع می شوند. متأسفانه برخی شرکت ها فیلم هایی که از تلویزیون پخش شده را کمی تغییر می دهند و دوباره می فروشند و این موضوع باعث نارضایتی مردم می شود.

وی یادآور شد: باید وضعیت توزیع فیلم پالایش شود، تعریف بازار رسمی این است که اگر مجاری غیر رسمی کنترل شود مشکل صنعت فیلم حل می شود.

 

علاقمندان و مخاطبان برای اطلاع از مراکز و سایت‌های مجاز عرضه کننده محصولات سمعی و بصری می توانند به سایت موسسه رسانه‌های تصویری به آدرس rasaneha.org مراجعه نمایند.​