جزییات اخبار

یزدانی در آستانه روز سینما خبر داد: ثبت بین‌المللی فیلم‌های ایرانی برای جلوگیری از پخش غیرقانونی
​مدیرعامل موسسه رسانه‌های تصویری درباره اقدامات جدید ستاد صیانت از آثار سینمایی و سمعی و بصری گفت: این ستاد از ثبت بین‌المللی آثار برای جلوگیری از پخش‌ غیرقانونی فیلم‌های ایرانی در خارجِ کشور حمایت می‌کند.

​یزدانی در آستانه روز سینما خبر داد:

ثبت بین‌المللی فیلم‌های ایرانی برای جلوگیری از پخش غیرقانونی


مدیرعامل موسسه رسانه‌های تصویری درباره اقدامات جدید ستاد صیانت از آثار سینمایی و سمعی و بصری گفت: این ستاد از ثبت بین‌المللی آثار برای جلوگیری از پخش‌ غیرقانونی فیلم‌های ایرانی در خارجِ کشور حمایت می‌کند.


به گزارش ایسنا؛ مهدی یزدانی، مدیرعامل موسسه رسانه‌های تصویری با اشاره به ثبت بین‌المللی فیلم‌های ایرانی گفت: این خدمت که با همکاری  تولید کنندگان محتوا و موسسه رسانه‌های تصویری ایجاد شده، در صورت درخواست صاحبان آثار و پرداخت هزینه‌های مترتّبه از مرحله‌ی صدور مجوز پروانه ساخت تا پایان توزیع در شبکه نمایش خانگی و عرضه‌ی VOD فیلم‌ها را شامل خواهد شد.


او ادامه داد: امکان تمدید سالیانه جهت محافظت از بارگذاری غیرقانونی فراهم می‌گردد، با ثبت قانونی فیلم‌ها در داخل و خارج از کشور از محتوای فیلم، موسیقی متن، پشت صحنه و دیگر مواردی که تهیه‌کننده درخواست می‌نماید حتی بارگذاری بخش‌هایی از فیلم در فضای مجازی جلوگیری خواهد شد.


یزدانی تاکید کرد: هم‌چنین امکان بارگذاری قانونی در سامانه‌های پرمخاطب بین‌المللی نیز فراهم و به ایجاد درآمد جدید ارزی برای صاحبان آثار می‌تواند کمک موثری باشد.​