جزییات اخبار

برگزاری نشست ستاد حمایت و صیانت از آثار فرهنگی و هنری در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز
​نشست ستاد حمایت و صیانت از آثار فرهنگی و هنری با حضور دبیر کل ستاد حمایت و صیانت از آثار سینمایی و سمعی و بصری، مسئول امور استان های این ستاد، دبیر مجمع امور صنفی و نماینده اداره نظارت بر اماکن نیروی انتظامی ‌البرز در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز برگزار شد .

نشست ستاد حمایت و صیانت از آثار فرهنگی و هنری با حضور دبیر کل ستاد حمایت و صیانت از آثار سینمایی و سمعی و بصری، مسئول امور استان های این ستاد، دبیر مجمع امور صنفی و نماینده اداره نظارت بر اماکن نیروی انتظامی ‌البرز در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز؛ جلسه ستاد حمایت و صیانت از آثار فرهنگی و هنری ‌در دفتر و با حضور ناصر مقدم مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، مهدی یزدانی دبیرکل ستاد حمایت و صیانت از آثار سینمایی و سمعی و بصری، ‌نادر معماری مسئول امور استان ها، صدیق دبیر مجمع امور صنفی، ندرلو نماینده اداره نظارت بر اماکن نیروی انتظامی ‌البرز، ‌بهراد رئیس گروه هنری سینمایی و سمعی و بصری این اداره کل ‌‌و بزرگمهر مدیر روابط عمومی اداره کل ارشاد البرز، برگزار شد.

ناصر مقدم در این نشست هدف از برپایی شورای حمایت و صیانت از آثار فرهنگی و هنری را کنترل و حمایت از تولیدات و عرضه محصولات فرهنگی هنری مجاز عنوان کرد و گفت: ‌به جهت جلوگیری از تخلفات و تکثیر غیرمجاز محصولات که موجب ضرر و زیان تولیدکنندگان داخلی می شود با تعامل دستگاه ها و مشارکت مردم و شناسایی آنان این مشکل را برطرف می کنیم.

در این جلسه مهدی یزدانی دبیر کل ستاد حمایت و صیانت از آثار سینمایی و سمعی و بصری گفت: ‌حوزه نمایش خانگی یکی از پر مخاطب ترین رسانه هاست، ‌هدف این ستاد این است که سرمایه و تولیدات فرهنگی و هنری توسط افراد سودجو از بین نرود و بتوانیم با عرضه محصولات فرهنگی امنیت سرمایه گذاری ‌را برای کسانی که قصد انجام کار قانونی در این زمینه را دارند تضمین کنیم .

وی در پایان افزود: ‌موفقیت اقدامات ستاد در گرو آگاهی خود مردم است و مردم باید متوجه آسیب های وارده به فرهنگ جامعه شوند و به درک این مساله واقف باشند .