جزییات اخبار

مسعود آب پرور:ضرورت فرهنگ سازی برای عدم استفاده مردم از محصولات فرهنگی غیر مجاز
کارگردان سینما و تلویزیون با بیان اینکه مردم باید متوجه شوند که کپی رایت غیرمجاز دزدی از اموال مردم است گفت: ستاد صیانت در کنار جمع آوری محصولات غیر مجاز باید اقداماتی در جهت فرهنگ سازی داشته باشد.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد صیانت از آثار سینمایی و سمعی و بصری؛ مسعود آب پرور،کارگردان سینما و تلویزیون درباره قانون قاچاق و کپی رایت غیرمجاز محصولات فرهنگی درکشور گفت: جمع آوری محصولات فرهنگی باید با یک فرهنگ سازی تبدیل شود، در حال حاضر جمع آوری محصولاتی که در گذشته بوده است شاید برای هنرمندان تأثیر آنچنانی نداشته باشد، مهم این است که فرهنگ سازی کنیم تا مردم بدانند که کپی غیرمجاز محصولات فرهنگی مانند دزدی از جیب دوست یا همکارشان است.

وی ادامه داد: تلویزیون، رادیو و ... باید از خودشان این فرهنگ سازی را شروع کنند و ببینند برای صیانت از حقوق هنرمندان چه اقدامی می خواهند انجام دهند و در این زمینه به طور مفصل فرهنگ سازی شود و قاچاقچی محصولات فرهنگی دریابد که این حرکت غیر مسئولانه تفاوتی با دزدی ندارد.

کارگردان مجموعه تلویزیونی «هوش سیاه» افزود: باید فرهنگ سازی کنیم تا مردم متوجه بشوند کسی از مال، اموال و زندگی خود هزینه می کند تا یک محصول فرهنگی عرضه شود و نباید به او خیانت کنند. این فرهنگ سازی به یک حرکت چندجانبه و کار طولانی و فرهنگی نیاز دارد.

 کارگردان سینما و تلویزیون بیان کرد: اگر محصولات تولید شده گردش سالمی در بازار داشته باشد و از طریق گردش این محصولات پول تهیه کننده به او بازگردد این گردش مالی سالم باعث تولید اثر بعدی خواهد شد و همین موضوع می تواند بازار تولیدات فرهنگی را به خودی خود گرم نگه دارد.

آب پرور با تأکید بر اینکه ستاد صیانت از محصولات صرفاً نباید به جمع آوری محصولات کپی غیر مجاز بپردازدگفت: باید فرهنگ سازی صورت گیرد تا عموم مردم از این موضوع مطلع شوند.

علاقمندان و مخاطبان برای اطلاع از مراکز و سایت‌های مجاز عرضه کننده محصولات سمعی و بصری می توانند به سایت موسسه رسانه‌های تصویری به آدرس rasaneha.org مراجعه نمایند.