جزییات اخبار

در مراسم اختتامیه سی و پنجمین جشنواره فیلم کوتاه تهران؛ «روباه» برنده تندیس هنروتجربه شد
​ فیلم پویانمایی «روباه» به کارگردانی صادق جوادی به عنوان برگزیده گروه سینمایی هنروتجربه در سی و پنجمین جشنواره فیلم کوتاه تهران انتخاب شد.​

فیلم «روباه» به کارگردانی صادق جوادی در مراسم اختتامیه سی و پنجمین جشنواره فیلم کوتاه تهران که عصر امروز، ۲۲ آبان برگزار شد، برگزیده سینمای هنروتجربه در این دوره شد که تندیس سینمای هنروتجربه و جایزه نقدی ۶۰ میلیون ریال را دریافت کرد.


به گزارش روابط عمومی هنر و تجربه، هوشنگ گلمکانی منتقد سینما که برای اهدای این جایزه روی صحنه آمده بود، گفت:«می‌خواستم بگویم گروه هنر و تجربه فقط یک درصد از سینماهای کشور را در اختیار دارد و گاهی متوجه نمی‌شویم این همه مخالفت با این سهم یک درصدی برای چیست. سینمای ایران با وجود همه انتقادهایی که به آن می‌شود، از نظر امکانات فنی و نیروی فکری و انسانی در اوج خود قرار دارد اما آنچه که ظاهر می‌شود، تمام توانایی‌ آن نیست. جوان‌ها نیروهای ما هستند که در قالب گروه هنروتجربه برای اولین بار امیدی برای عرضه آثار خود پیدا کرده‌اند و بگذارید این موضوع باقی بماند و ادامه پیدا کند

نامزدهای دریافت تندیس هنروتجربه در سی و پنجمین جشنواره فیلم کوتاه تهران شامل پویانمایی «روباه» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی صادق جوادی، «موج کوتاه» به کارگردانی محمد اسماعیلی و تهیه‌کنندگی محمد اسماعیلی، «بچه خور» به کارگردانی محمد کارت و تهیه‌کنندگی سیدمازیار هاشمی و هنر ایده بنیان، «سیندرلا» به کارگردانی مهدی آقاجانی و تهیه‌کنندگی حسن شمس و «مثل بچه آدم» به کارگردانی آرین وزیردفتری و تهیه‌کنندگی مجید برزگر و انجمن سینمای جوانان ایران بودند.

سینمای هنروتجربه از سال ۱۳۹۳ در جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه از میان فیلم‌های بخش مسابقه به بهترین فیلم از نگاه سینمای هنروتجربه، تندیس و جایزه نقدی اهدا کرده است.