موسسه رسانه های تصویری

آینده صنعت تلویزیون از زبان Paul Johnson مدیر اجرایی MPP با Sunday TelegraphوBusiness Reporter

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۱:۰۸

چه تغییراتی را در صنعت پخش ملاحظه میکنید؟

مدتی است که خدمات IPTV و OTT در دسترس هستند، اما بهرحال، آنها در حال تکامل هستند. شرکت های OTT در حال چالش با تلویزیون و نحوه سنتی ارائه و مصرف محتوای آن هستند. نظر سنجی اخیر نتیجه میگیرد که اکثر شبکه های تلویزیونی معتقدند که 26 تا 50 درصد از درآمد آنها تا سال 2015 از خدمات و سرویس های دیجیتال بدست میاید. شبکه های تلویزیونی خود را با این خدمات وفق میدهند. تلویزیون سنتی یک صنعت تحمیلی بود ، با مدیرانی که در اتاق جلسات خود تصمیم میگرفتند که مردم کشور چه چیز را در چه زمان نگاه کنند. موضوع دیگر این نیست. اکنون این صنعت بسیار کششی و جایی است که بیننده آن را کنترل میکند. الان زمانی است که تلویزیون همه جا هست ، و بیننده هر محتوایی را هر زمان و هرکجا بخواهد فرا می خواند.

آینده تلویزیون سنتی چگونه است؟

آنها باید بپرسند: چگونه میتوانند تکنولوژی پیشرفته را بکار بگیرند و بدون بیگانه ساختن مشتریان فعلی خود، آنها و مدل های تجاری را ایمن سازند. این در باره خدمات استریم OTT  است ، که معمولا توسط ست-تاپ-باکس مخصوص و تلویزیون همه جا قابل دسترس است. شبکه تلویزیون های سنتی با بکارگیری راهنمای الکترونیکی تعاملی به همراه نرم افزار برای پخش استریم (پخش زنده) بر روی چندین وسیله به طور همزمان ، پا به این عرصه گذاشته اند. برخلاف VOD و IPTV که امکان کنترل را بر روی نحوه توزیع فراهم  میکنند،  OTT ها در حال تظاهر به این مطلب هستند که از لحاظ فن آوری و تفکر، آماده تطبیق بیشتر هستند.

چرا اپراتورهای تلویزیون پولی از بخش کابلی به ابر میروند؟

تلویزیون ابری یک راه حل مناسب برای ارائه خدمت به دستگاه های چند-رسانه ای متصل به شبکه مبتنی بر IP است. این خدمات با ذهنیت نرم افزاری ساخته میشوند، که پیوستگی در بهبود چابکی و توسعه خدمات ، یک فرهنگ مهم آن است. این کمک میکند تا دو کار مهم انجام شود: 1. بکارگیری سرویس های جدید، در سمت ایکه بیننده با شبکه تعامل دارد و 2. در سمت پشتیبانی مشتریان، انعطاف پذیری پدید آورنده چرخه کاری، ذخیره سازی با راندمان، و مدل کسب درآمد و تبلیغات باشد. این یک اولویت شبکه ها است برای آنکه تعدادی از رهبران بازار را از افراد دوست داشتنی وب جهانی بگیرند. این همه خود را به یک رویکرد بسیار کارآمد، مقرون به صرفه و متمرکز تبدیل میکند.

شما چگونه مشتریان خود را مدیریت و سنجش میکنید؟

اندازه گیری رشد، رفتار مشترکین و ایجاد گزارش ها یک جنبه حیاتی برای توسعه خدمات دیجیتال برای نسل نوجوان دارد. سیستم های متمرکز CRM برای تعامل و مدیریت مشترکین موجود در حال کار در کنار سیستم های تحلیلی برای فهم رفتار مشترکین یک امر اجتناب ناپذیر است. اپراتورهای خطی دارای پایگاه داده عظیم هستند. اما آنها چگونه می توانند از این داده های فراوران استفاده نمایند؟ بازار یابی و اطلاع رسانی مخاطبان در مورد خدمات جدید قابل دسترس برخط یک پاسخ بدیهی است. زمانی که این مشتریان به خدمات دیجیتال تبدیل شوند، ضروری است که تاریخچه بازدید، خرید و سفارش آنها را فهمید.

بهترین مدل های تجاری برای کسب درآمد از چند-صفحه ای کدامند؟ 

ارائه خدمات متمرکز برای مصرف کنندگان بر روی چند دستگاه. سیستم های با یک بار اجازه ورود و متمرکز حقوقی، مشترک را قادر میسازد تا از کانالی به کانال دیگر برود. مدل و گردش پرداخت نیاز به اطمینان دارد. روش ها و انواع پرداخت می بایست متناسب با مخاطب نهایی باشد اگر کسب درآمد شما بین المللی است ، ضروری است که خدماتی نظیر ارز های رایج و زبانها را در آن بگنجانید. نهایتاً مشتری پادشاه است، و اپراتورها نیاز است که یک مدل تجاری حول اولویت های آنها بسازند.

 

 

 

 

https://rasaneha.org/notespage.php?id=11

یادداشت

صیانت از آثار فرهنگی و هنری نیازمند فرهنگ سازی هدفمند است

بهرادكيان منتقد سينما گفت: نگهداری از آثار فرهنگی در کشور نیازمند راه حلی اساسی برای حمایت و منع کپی رایت در این حوزه است.

وجدان خاموش قاچاقچیان آثار سینمایی را قوانین سختگیرانه روشن می کند

از زمانی که برادران لومیر در سال های پایانی قرن نوزدهم گام اول را در شکل گیری آثار سینمایی برداشتند تا به امروز که سینما به یک هنر_صنعت بدل شده است، همواره رد پای سودجویانی را می توان یافت که با توجه به فقدان قوانین سختگیرانه در حوزه مبارزه با قاچاق آثار سینمایی چرخه اقتصاد سینما را با تهدید مواجه کرده اند.

تبلور هویت فرهنگی در صیانت از آثار هنری 

لازمه صیانت از آثار فرهنگی-هنری و جلوگیری از سوءاستفاده و تخریب آن‌ها، توجه به ماهیت و تاثیر این آثار بر هویت ملی و فرهنگی مردم ایران است.

صیانت از آثار هنری از قانون تا عمل 

در حوزه صیانت از آثار سینمایی و سمعی و بصری باید از تعریف و تدوین هنجارها به عرصه عمل رسید و همانطور که می دانید، هر عمل اجتماعی به قانونی متقن نیازمند است تا الزام اجرایی بیابد.

لزوم اقدام قانونی در مقابله با سارقان آثار هنری

صیانت از آثار فرهنگی و هنری در طول سالیان اخیر بیش از آن که جنبه عملی به خود بگیرد، در حد یک شعار ایده آل گرایانه در محافل فرهنگی و هنری مطرح شده است.


۱۰ خبر اول

دیدار مدیران ارشد سازمان امور سینمایی و سمعی و بصری با مدیرانِ موسسات و شرکت‌های VOD

مدیران ارشد سازمان امور سینمایی و سمعی و بصری با مدیران موسسات و شرکت‌های VOD امروز (سوم آبان‌ماه) در موسسه رسانه های تصویری دیدار کردند.

از تغییرات در برگزاری یک رویداد سینمایی تا برنامه‌های یک مدیر

مهدی یزدانی در خصوص جشنواره یاس گفت: «نظارت و سیاست‌گذاری با سازمان سینمایی و برگزاری و اجرایِ «جشنواره یاس» بر عهده بخش خصوصی خواهد بود و احتمالاً شکل و فرمی متفاوت با جشنواره‌های قبلی خواهد داشت.»

مقابله با تولیدکنندگان عمده آثار مخرب و غیرمجاز سمعی و بصری

فرمانده نیروی انتظامی استان البرز با اشاره به اینکه باید علاوه بر خرده فروشان با تولیدکنندگان عمده محصولات غیرمجاز مقابله شود گفت: به صورت همزمان باید علاوه بر مقابله با خرده‌فروشان با تولیدکنندگان عمده که تأثیرات مخرب‌تری بر عرضه غیرمجاز دارند برخورد جدی شود.

کسب‌ و کارهای مجازی، در انتظار پشتیبانی قانونی

اشتغال در فضای اینترنت و شبکه‌های اجتماعی و دیجیتال، یکی از امیدهای دولتمردان برای خروج از بحران بیکاری است که دامن میلیون‌ها نفر از جوانان ایرانی را گرفته است.

جزییات اکران فیلم خارجی در ایران/ باید حق پخش آثار خریده شود

مدیرعامل موسسه رسانه های تصویری آخرین جزییات از اجرای طرح اکران آثار خارجی در سینماهای ایران را که فعلا در انحصار دولت است، تشریح کرد.

جریمه نقدی گام اصلی برخورد با متخلفان کپی رایت غیرمجاز است

تهیه کننده «قاتل اهلی» با بیان اینکه کپی رایت‌های غیرمجاز به منزله دزدی است، گفت: میزان جریمه برای مقابله با تکثیرکنندگان و توزیع کنندگان آثار غیرمجاز باید افزایش یابد تا متخلفان ریسک قرار گرفتن در شرایط را نداشته باشند.

نشریه تخصصی «نمایش خانگی» منتشر شد

نخستین شماره نشریه تخصصی «نمایش خانگی» با موضوع VOD (ویدئو هنگام درخواست) منتشر شد.

باید از سرمایه گذاری در حوزه فرهنگ و هنر مراقبت کرد/ حوزه نمایش خانگی یکی از پرمخاطب‌ترین رسانه هاست

مهدی یزدانی دبیرکل ستاد صیانت و مبارزه با تکثیر و عرضه غیرمجاز آثار سینمایی و سمعی و بصری با بیان اینکه صیانت از آثار فرهنگی و هنری یک وظیفه حاکمیتی در حوزه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است گفت: حوزه نمایش خانگی یکی از پرمخاطب‌ترین رسانه هاست بنابراین این بازار و تقاضای زیاد نیاز به صیانت دارد و مراقبت از سرمایه گذاری‌های انجام شده درحوزه فرهنگ و هنر از وظایف این ستاد است.

سینما، بهانه حال خوب این روزهای مردم است

مدیرعامل موسسه رسانه های تصویری در گفت و گو با بولتن جشنواره فیلم فجر گفت: برگزاری جشنواره‌ها هر چند بر اساس اساسنامه‌ها می‌تواند بر عهده موسسه باشد اما یک ماموریت دیگری در حوزه سینما دارد. ماموریت اصلی موسسه، برگزاری جشنواره نیست. می‌تواند به جشنواره‌ها خدمات ارائه کند.

سرقت آثار فرهنگی، تفاوتی با سرقت اموال مردم ندارد/ شکست تجاری سرمایه‌گذاران با قاچاق فیلم

جمال شورجه درباره وضعیت قاچاق فیلم در کشور گفت: قاچاق لوح‌های فشرده آثار سینمایی باعث شکست تجاری سرمایه‌گذار فیلم‌ها و ناامنی فضای کار سینماگران می‌شود.